Znany adwokat i ceniony ekspert. Kierownik Laboratorium Rynku Pocztowego oraz Koordynator sektora usług pocztowych w Centrum Studiów Antymonopolowych i Regulacyjnych Uniwersytetu Warszawskiego (CARS). W latach 2008-2020 związany z Uniwersytetem im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Autor wielu publikacji naukowych z zakresu publicznego prawa gospodarczego w tym z prawa telekomunikacyjnego i pocztowego.
Kierownik Laboratorium Rynku Pocztowego oraz Koordynator sektora usług pocztowych w Centrum Studiów Antymonopolowych i Regulacyjnych Uniwersytetu Warszawskiego (CARS). W latach 2008-2020 związany z Uniwersytetem im. A. Mickiewicza w Poznaniu. W tym oadkkresie, od 2013 zatrudniony jako adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Katedrze Publicznego Prawa Gospodarczego. Studiował na uniwersytetach: Masaryka w Brnie (Czechy) oraz w Oslo (Norwegia). Autor wielu publikacji naukowych z zakresu publicznego prawa gospodarczego w tym z prawa telekomunikacyjnego i pocztowego. Do Jego najważniejszych publikacji należy zaliczyć m.in. książkę pt. Kontrola sądowa decyzji Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (2013); Ustawa o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego i o rzeczniku finansowym. Komentarz (2017 wraz z M. Strzelbickim) oraz wydanej w serii komentarze wydawnictwa C.H. Beck Prawo pocztowe. Komentarz (M. Chołodecki, A. Piszcz, T. Skoczny [red.] 2018).
Uznany ekspert z zakresu rynku pocztowego. Często cytowany przez ogólnopolskie media (Rzeczpospolita, Dziennik Gazeta Prawna, Program 3 Polskiego Radia itp.). Doradzał największym operatorom pocztowym w Polsce.
Uczestnik oraz prelegent na wielu prestiżowych konferencjach krajowych oraz międzynarodowych. Laureat nagród za swoją pracę naukową i dydaktyczną. Nominowany do prestiżowej „Nagrody Regulacyjnej CARS 2015” przyznawanej za wybitne osiągnięcia naukowe w zakresie prawa regulacyjnego.
Członek adwokatury od 2008 r. Ukończył aplikację adwokacką w Wielkopolskiej Izbie Adwokackiej w Poznaniu. Od 2012 r. prowadzi praktykę we Wrocławiu. W swojej pracy zawodowej występował z sukcesami w wielu postępowaniach przed sądami wszystkich instancji w szczególności, przed sądami administracyjnymi.
Komentarz stanowi szczegółowe omówienie ustawy z 6.9.2001 r. o transporcie drogowym
Rozważania zawarte w publikacji dotyczą problematyki kontroli decyzji wydawanych przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
Artykuł porusza zagadnienie funduszu kompensacyjnego na polskim rynku pocztowym.
Artykuł porusza zagadnienie Europejskiego kodeksu łączności elektronicznej.
Artykuł porusza zagadnienie zadań regulacyjnych na rynku pocztowym.
Artykuł porusza zagadnienie współdziałania Komisji Europejskiej z Prezesem Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
Komentarz do ustawy: Prawo pocztowe.
Kontrola sądowa rozstrzygnięć organów administracji gospodarczej, [w:] Prawne instrumenty oddziaływania na gospodarkę, A. Powałowski (red.)
Artykuł porusza zagadnienie orzeczeń lekarskich w sprawach chorób zawodowych.
Dyskrecjonalność koncesjodawcy w postępowaniu o udzielenie koncesji na roboty budowlane lub usługi [w:] Dyskrecjonalność w prawie administracyjnym, K. Ziemski, M. Jędrzejczyak (red.)
Współdziałanie gminy i przedsiębiorców prywatnych w realizacji gminnych przewozów pasażerskich (M. Chołodecki, B. Popowska)
Procedury dotyczące Publicznego Prawa Gospodarczego.
Artykuł porusza zagadnienie kontroli sądowej decyzji Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
Artykuł dotyczy swoistości procedur publicznego prawa gospodarczego
Sądowa kontrola decyzji Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej w świetle ustawy Prawo telekomunikacyjne. Zarys problematyki, [w:] Prawo wobec wyzwań współczesności.
Artykuł porusza problematykę postępowania administracyjnego i sądowoadministracyjnego w sprawach chorób zawodowych.
Artykuł porusza problematykę postanowień Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.
Sprawozdanie ze zjazdu Katedr Publicznego Prawa Gospodarczego.