Prawo pocztowe

Specjalizacja
Mateusz Chołodecki
Adwokat

Prawo pocztowe reguluje wykonywanie działalności pocztowej w tym obowiązków operatorów pocztowych. Jesto to niezmiennie ważna gałąź gospodarki, która w świetle gwałtownie rosnącego e-handlu (e-commerce) nabiera obecnie szczególnego znaczenia.

Prawo pocztowe stanowi szczególny obszar naszej działalności. Uznanym ekspertem prawa pocztowego zarówno na arenie krajowej i międzynarodowej jest adwokat dr Mateusz Chołodecki. Jest on autorem wielu publikacji oraz wystąpień na konferencjach z zakresu prawa pocztowego. Doradza on największym uczestnikom rynku pocztowego w Polsce. Ponadto, uczestniczył we wdrażaniu innowacyjnych startupów na rynek pocztowy w Polsce.

Adwokat dr Mateusz Chołodecki jest Kierownikiem Laboratorium Rynku Pocztowego oraz Koordynatorem sektora usług pocztowych w Centrum Studiów Antymonopolowych i Regulacyjnych Uniwersytetu Warszawskiego (CARS). Jest to jedyna tego typu jednostka naukowo-badawcza w Polsce.

Jeśli są Państwo zainteresowani usługami w dziedzinie prawa pocztowego – zapraszamy do kontaktu– razem osiągniemy więcej!